Sık Sorulan Sorular

Alanında uzman hekimlerimizin medikal estetik uygulamaları hakkında en çok merak edilen soruları yanıtladığı platformdur.

Hyalüronik asit dermal dolgu tedavileri kalıcı değildir ve genellikle 22 aya kadar sürer. Bununla birlikte, ortalama tedavi süresi, cilt tipiniz, tedavi bölgesindeki kırışıklığın/katlanmanın ciddiyeti, enjeksiyon tipi ve enjekte edilen ürünün hacmi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

• Uygulama öncesinde, hekiminize tüm tıbbi ve hastalık geçmişiniz ile mevcut ve geçmişteki ilaçlarınız ve tedavileriniz hakkında bilgi vermelisiniz.

• Uygulamadan önceki bir hafta boyunca aspirin, pıhtılaşma önleyici ve iltihap önleyici ilaçlar almamanız tavsiye edilmektedir. Herhangi bir kronik tedaviyi kesmeden önce reçete yazan doktorunuza danışınız.

• Uygulamadan sonraki 72 saat boyunca seyahat edilmemesi, ayrıca hastaların tedaviden sonraki 24 saat boyunca yorucu aktivitelerden vazgeçmeleri tavsiye edilmektedir. Uygulamadan sonra 2 saat makyaj yapılmaması önerilmektedir.

Referanslar:
1.Topical report. Injectible products to fill wrinkles. France: ANSM: Agence nationale de sécurité du médicament et des produits de santé; 2012
2.Goodman GJ, et al. Facial aesthetic injections in clinical practice: Pretreatment and posttreatment consensus recommendations to minimise adverse outcomes. Australasian Journal of Dermatology. 2020;61(3):217-225