Seltek Group

SİMGE

Seltek ile Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE)

Dermokozmetik, ilaç ve dermal dolgu alanlarında dünya markalarını ve devrimsel yenilikleri medikal estetik alanında uygulama yapan uzmanlarla buluşturan SELTEK olarak, 2013 yılında Estetik Çözümler çatısı altında, Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE)’yi kurduk. Sektöre dinamik ve farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyoruz.

Seltek İle Mesleki Gelişim Etüdleri (SİMGE), gelişen teknolojiyi, dünyadaki ve sektördeki yenilikleri takip ederek yurt dışı ve yurt içinden mesleki açıdan alanında tanınmış hekim  eğitmenler ve eğitmenler ile birlikte özel workshop programları ve eğitim seminerleri organize etmekteyiz.

 

SİMGE’nin gerçekleştirmiş olduğu ilk eğitim; hekimlerin medikal uygulama yaptığı hastalar için, arşivleri için, hasta gelişimlerini takip edebilmeleri için son derece önemli olan işlem öncesi-sonrası olarak tanımladığımız “Estetik Uygulamalarda Temel Fotoğraf Eğitimi” olarak gerçekleşti. Bu eğitim, SİMGE’nin bu alandaki ilk eğitimi olarak yüksek ilgi ile karşılandı.

Yine hekimlerimizin kendi klinikleri içinde vermekte oldukları hizmetin kalitesini, verimliliğini artırmak üzere düzenlenen “Klinik Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar” eğitimleri ilgi ile karşılandı. Bunun hemen ardından, “Hyalüronik Asit Uygulamalarında Yan Etki Yönetimi ve Komplikasyon Çözümleri” adlı eğitimimiz gerçekleşti.

Her zaman yenilikçi yaklaşımlarımızla estetik sektörüne yeni bir soluk getirmek ve farklı projelerle geliştirmek için çıtamızı yüksek tuttuk. 2015 yılında “Teosyal Dinamik Dolgu & Kadavra Workshop” toplantımızı gerçekleştirdiğimizde, canlı dokuda dolgu uygulamalarını ele alırken, kadavra üzerinde cilt altı anatomik yapı ve dolgunun bu bölgedeki davranışlarının hekimler tarafından gözlenmesi ve deneyimlenmesi ile ilgili bir içerik oluşturduk.

Estetik uygulamalar alanında, yüksek standartlara, kaliteye sahip ürün tedarik eden bir firma olarak üniversite iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz kadavra kurslarımız sadece Türk hekimlerimize değil; dünyanın dört bir yanından gelen hekimler için de yüksek ilgi ve beğeni kazandı. Bu çalışmalarımızdan ilkini, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı ile Op. Dr. Patrick Trevidic’in önderliğinde gerçekleştirdik. Daha sonra sırasıyla Ankara ‘da TOBB ETÜ, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Rahmi M. Koç İleri Düzey Girişimsel Tıp Eğitim ve Simülasyon Merkezi (RMK AIMES) /Koç Üniversitesi’nde 2021 sonuna kadar bir tane Online olmak üzere toplam 15 Canlı Kadavra Kursu düzenledik. Bu kurslarımıza 1.985 hekim katılım sağladı.

2017 yılında Türkiye’de ilk kez uluslararası yerli yabancı 650 estetik ve medikal doktorun katılımıyla; dünyadaki son estetik trendlerin ve dolgu teknikleri hakkında bilgilerin paylaşıldığı “TED Turkey ‘Teoxane Expert Day”i gerçekleştirdik.

2018 yılında, “Yüzün Alt 1/3 ‘ün Anatomisi ve Komplikasyonları” konusunda Türk doktorlara eğitim vermek üzere alanında otorite olarak kabul edilen, Fransız Dr. Philippe Kestemont’u Türk doktorlarımız ile buluşturduk. Yine aynı yıl, “Mezoterapide Güncel Uygulamalar ve Yüz Rejuvenasyonu” içerikli toplantımız da Dr. Herve Padey’in anlatımıyla gerçekleştirildi.

2018-2020 döneminde, SİMGE Mesleki Gelişim Toplantıları kapsamında yapılan ilk “Klinik Yönetimi ve Stratejik Prensipleri Programı” ile Türk estetik dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya geldik. “Klinik Yönetimi ve Stratejik Prensipleri Programı” dahilinde ele alınan konular arasında: Bütünsel Beyin Modeli, Kişiler Arası İletişimde Baskın Beyin, Zihinsel Farklılıkların Yönetilmesi, Nakit Akış Bütçesi, Sürdürülebilir Karlılık, Yaklaşımı İle İşletme Yönetimi, Nakit Akış Bütçesinde; Kaynaklar, Vadeler ve Ödemeler, Nakit Akış Planlaması, İş Hukuku ve İş sözleşmeleri, Çalışan-İşveren Açısından Sorumluluklar ve Hukuksal Süreçler, Algı Biçimlerine Göre İletişim, İletişimde Uyum ve Güven, Kinesiyoloji ve Stresi Kontrol Altına Alma konuları yer aldı.

2020 yılının getirmiş olduğu, karantina ve sosyal mesafe ile birlikte, online eğitimlerin önemini çok erken fark ettik. Bu çerçevede, yine dolgu üzerine başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere, alanında pek çok uzman ve eğitmen hekimden, Türk hekimlerimiz tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanan 33 online eğitim gerçekleştirdik.

Hekimlerimizin zamanları çok değerli, onların verimliliğine katkı sağlayacak içerikler ve eğitimler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu anlamda bize en büyük motivasyon da yine değerli hekimlerimizden geliyor. Sizlerden almış olduğumuz motivasyon için sizlere teşekkür ediyor ve bu günleri birlikte sağlıkla ve birbirimize değer katarak aşacağımıza inanıyoruz.